3M™ Littmann® stetoskopy

Nejnovější typ 3M™ Littmann® CORE Digital fonendoskop

Nová úroveň čistoty zvuku 3M™ Littmann® CORE Digital fonendoskop se vyznačuje skvělými akustickými vlastnostmi. Nabídne vám pohodlí a kvalitu fonendoskopů řady Littmann Cardiology vylepšené o výkonnou digitální technologii. Při auskultaci můžete postupovat s větší jistotou, protože vám zajistí 40násobné zesílení a aktivní potlačování šumu. 3M Littmann CORE fonendoskop se pomocí softwaru Eko propojí s chytrým zařízením, které využívá k vizualizaci, záznamu a sdílení dat.

3M Littmann CORE fonendoskop vyhovuje požadavkům organizace FDA. Umí přepínat mezi analogovým režimem naslouchání a zesíleným režimem, abyste během vyšetření mohli naslouchat tak, jak vám to vyhovuje. Technologie laditelné membrány, vynález společnosti 3M, umožňuje poslouchat zvuky o různé frekvenci jednoduše tak, že upravíte tlak na hrudní snímač. Když hrudní snímač na pacienta přitlačíte lehce, uslyšíte nízkofrekvenční zvuky. Trochu víc zatlačte a uslyšíte vysokofrekvenční. Měkké těsnicí ušní olivky se umí přizpůsobit jednotlivým uším, takže poskytují optimální pohodlí a skvěle izolují okolní zvuky. 3M Littmann CORE fonendoskop spolupracuje se softwarem Eko na zařízení se systémy iOS a Android. Získáte tak způsob, jak ukládat a opatřovat poznámkami záznamy v délce 15, 30, 60 a 120 sekund, a to v rámci zabezpečeného řídicího panelu a v souladu se zákonem HIPAA. Vytvořte si knihovnu srdečních ozvů za účelem sledování průběhu nemoci nebo vzdělávání. Záznamy může také bezpečně sdílet s kolegy. 3M Littmann CORE fonendoskop kombinuje přípojku Eko CORE a 3M Littmann Cardiology IV fonendoskop.

 

3M™ Littmann® Cardiology IV

Stetoskop 3M™ Littmann® Cardiology IV v sobě spojuje vynikající akustický výkon s výjimečnou univerzálností. Inovovaný výrobek je na obou stranách snímače vybaven patentovanou laditelnou membránou. Velkou stranu snímače je možné použít pro vyšetření dospělých pacientů, zatímco strana malá je obzvláště vhodná pro pediatrické nebo velmi štíhlé pacienty, pro poslech u míst krytých obvazy a na karotidě.

 • Nízké frekvence: Chcete-li poslouchat zvuky o nízké frekvenci (tradiční režim zvonu), kontakt s kůží musí být velmi lehký.

 • Vysoké frekvence: Chcete-li poslouchat zvuky o vyšší frekvenci (tradiční režim membrány), snímač pevně přitlačte.

Výměnou membrány za nechladivou objímku, dodávanou společně se stetoskopem, je navíc možné pediatrickou stranu snímače snadno přeměnit do tradičního režimu zvonu. K dalším vlastnostem patří pevný nerezový snímač, pro pacienta příjemné nechladivé lemy a membrány, pohodlně a anatomicky správně tvarované trubice a vynikající akustické těsnění a pohodlné přilnutí do uší pomocí patentovaných jemně těsnících uších olivek 3M Littmann Snap Tight.

Stetoskop je vybaven trubicemi typu „dvě v jednom“, eliminujícími hluk z tření trubic.

 • Snímač z kombinace masivní nerezové oceli

 • Patentovaná membrána s duální frekvencí

 • Dvojité hadičky

 • Nechladivé okraje

 • Mĕkké tĕsnící ušní olivky

 • Nastavitelná binaurální pružina tvaru dvojitého listu

 • Lepší slyšitelnost vysokofrekvenčních zvuků.

 • Laditelné membrány na dospělé i pediatrické straně hrudního snímače.

 • Jednodílná membrána, která se snadno nasazuje a snadno čistí, protože povrch je hladký bez štěrbin.

 • Pediatrická strana hrudního snímače se změní na tradiční otevřený zvon výměnou jednodílné membrány za nechladivou obrubu.

 • Hadičky s dvěma lumen odstraňují zvuk drhnutí spojený s tradičními dvojitými hadičkami.

 • Hadičky nové generace neobsahují přírodní kaučukový latex ani ftalátová změkčovadla. Zlepšená odolnost vůči olejům a alkoholu znamená delší životnost hadiček a menší pravděpodobnost vzniku skvrn.