Stentfix OTSC® System

Použití systému stentfix OTSC®

Stentfix OTSC® System je inovativní řešení pro fixaci stentu v trávicím traktu. Je to speciálně navržený systém OTSC® pro fixaci samoexpandibilních kovových stentů (SEMS). Kulatý design klipu stentfix OTSC® se přizpůsobí anatomii gastrointestinálního traktu. Díky upravenému tvaru uzávěru lze stentfix OTSC® snadno zarovnat s otvorem stentu pro optimální zachycení síťky stentu a tkáně klipem.

Kompaktní design systému stentfix OTSC® umožňuje i průchod stentem (od Ø 18 mm), proto je možná fixace jak na proximálním, tak na distálním konci.

Stentfix OTSC®

Systém stentfix OTSC® se skládá ze speciálně navržené aplikační čepičky s nasazeným klipem, navíječem nití a ručním kolečkem pro uvolnění klipu. Klip stentfix OTSC® se dodává pomocí aplikační čepičky namontované na konec diagnostických gastroskopů. Klip se uvolní otočením ručního kolečka.

Díky svému zaoblenému designu se upravený klip přizpůsobí anatomii trávicího traktu. Klip stentfix OTSC® je ukotven v tkáni a na síťce stentu tak, aby byl stent fixován ke tkáni a zajištěn proti migraci. Klip je vyroben ze superelastického Nitinolu® a vyvíjí konstantní sílu na tkáň v oblasti aplikace, čímž zajišťuje umístění stentu. Klip stentfix OTSC® je biokompatibilní a podmíněně bezpečný pro MR a může zůstat v těle jako dlouhodobý implantát.Soubory ke stažení